בדיקות מונחות מודלים

Model Driven Testing

בדיקות מונחות מודלים מתבסס על כך שהשלבים הקודמים בפיתוח המערכת בוצעו באמצעות ארכיטקטורה מונחית מודלים. בהנחה ששלב הנדסת המערכת בוצע באמצעות מודלים, ניתן לעשות שימוש בבסיס המצוין שהונח בהנדסת המערכת ולבדוק את המערכת תוך שימוש במודלים המגדירים אותה. הפתרון מאפשר לקשר את תהליכי המערכת לתכנון תהליכי בדיקה ומאפשר לבצע תכנון בדיקות עבור מערכת מלאה או עבור שינוי ספציפי. החיסכון בשימוש בשיטה זו הוא משמעותי כיוון שהבדיקות מקושרות באופן ישיר לתכנון המערכת ומבוצעות על בסיס מודלי התכנון המדוייקים. נוסף על כך, ברגע שצריכים לבדוק שינוי מסויים במערכת, התהליך הוא פשוט יחסית. הקשרים שיש בין מודל הבדיקות למודל המערכת מאפשר לאתר בקלות את הבדיקות הדרושות כדי לבדוק שינוי ספציפי.

הפקת מסמכים

לכל פרויקט דרושים מסמכים כתוצר. סביר להניח שנדרש לעמוד בסטנדרט מסויים של מסמכים, למשל: MIL-STD-498. השיטה שאנו עושים בה שימוש היא להבין את שפת הארגון ולבנות שפה מתאים (Domain Specific Language) המאפשר עבודה נוחה יותר ומותאמת לשפה של הארגון. כך גם המסמכים יצאו על פי הפורמטים הרצויים.

הפתרון מאפשר הפקה אוטומטית של מסמכי בדיקות פורמאליים, דוחות וחתכי בדיקות לפי תבניות ארגוניות קבועות, בנוסף לכל תסריט בדיקה קיים ניהול תצורה וניתן לייצר תסריטי בדיקה שונים למערכת בהתאם לגרסאות מערכת שונות או לקוחות שונים.

מעוניינים לבדוק אופצייה לגייס מומחה של פנדה-טק לארגונכם? לחצו על הקישור לקבלת פרטים.

 

מעוניינים שניצור קשר לגבי כל שאלה אחרת, לחצו כאן.